Energia kolorów na szkle

Medytacja z Mandalą

Jak doładować się energią Mandali? Jak medytować?

    Mandale są skutecznym narzędziem dającym energię - idealnie sprawdzają się podczas medytacji, pomocnej w odzyskiwaniu wewnetrznej sily i spokoju. Medytacja może trwać od 5 do 15 minut. Warto poświęcić tę niewielką chwilę czasu na Medytację z Mandalą.

Mandale pomagają w praktyce Mindfulness, kierując naszą uwagę na tu i teraz. Podążając świadomie i cyklicznie za obrazem, okręgami danej Mandali pozwalamy naszemu umysłowi „opróżnić” umysł z negatywnych emocji. Pozwala to skupić się na doświadczeniu chwili obecnej, przyjmowaniu i postrzeganiu docierających do nas informacji jasno, bez ładunku emocjonalnego.

    Mandale oddziaływają na najgłębsze pokłady naszej tożsamości. Jeśli uda Nam się do nich dotrzeć, dokonamy wielkich zmian, dzięki którym osiągniemy zdrowie, szczęście oraz życie w harmonii ze światem zewnętrznym. Zmieniając sposób myślenia, możemy zmienić całe swoje życie. Indianie Nawaho, twierdzili, że choroby zaczynają się w Naszej duszy... dlatego poprzez zmianę trybu myślenia, możemy powrócić do dobrego zdrowia! Możemy je odzyskać, ewentualnie utrzymać! Podczas medytacji zacznijmy od pojedynczej zmiany w Naszym życiu, która mogłaby zmniejszyć oznaki choroby, bądź ryzyko jej powrotu. Może to być myśl związana ze zmianą zachowania, akceptacją własnej osoby... Posłużmy się medytacją aby dotrzeć do takiego miejsca w Naszym wnętrzu, w którym panuje spokój i nadzieja, a przede wszystkim zdrowie! Utrwalmy sobie obraz tego miejsca... kojarząc je z kształtami i symboliką Mandali. Pamiętajmy, że dokonując w sobie zmian, wpływamy nie tylko na swoje życie, ale też na życie Naszych bliskich!

Gdzie wieszamy Mandalę? Jak stworzyć nastrój do medytacji?

    Każda Mandala posiada srebrny łańcuszek, ktory umożliwia zawieszenie Mandali na ścianie, najlepiej białej. Mozna ją też powiesić na oknie. Przystępując do medytacji możemy zapalić świeczkę i kadzidełko co stworzy specyficzny, wyjątkowy nastrój. Wskazana jest muzyka relaksacyjna. Ważne, żeby Mandala była dobrze oświetlona i widoczna.

Pozycja ciala podczas medytacji:

    Plecy są wyprostowane, głowa podniesiona, ręce swobodnie spoczywają na kolanach. Zamykamy usta i oddychamy wyłącznie przez nos. Po zamknięciu oczu robimy dziesięć do piętnastu głębokich oddechów i zaczynamy uspokajać, wyciszać organizm. Gdy się odprężymy... otwieramy oczy i koncentrujemy się na samej Mandali. Zaczynami od jej zewnętrznych krawędzi koła, a kończymy na jej centrum. Analizujemy sobie każdy kolor, kształt i ich znaczenie. Przy mniejszej ostrości widzenia, dostrzeżemy elementy zawarte w głębi Mandali, w jej przesłaniu, dzięki czemu w pewien sposób będą one mogły "dotrzeć do Nas"

Jak zrealizować swoje pragnienia dzięki Mandali?

    Myśl o tym co chcesz osiągnąć, o marzeniach, bliskich. Jednocześnie wyrzuć wszystko to co w Tobie złe, wszystko to co Ci przeszkadza, boli... w ten sposób oczyścisz nie tylko umysł, podświadomość ale także wpłyniesz na Swoje życie, sprawiając, że pragnienia zrealizują się w świecie rzeczywistym. Gdy już skończysz "wędrówkę" po kształtach i kolorach Mandali, zamknij oczy i sprawdz co zostało w pamięci z tych myśli, analiz. Co było najważniejsze... o złych myślach staraj się zapomnieć, nie wracaj do nich!

Tylko to co dobre...

    Nasze przemyślenia, odczucia, pragnienia staramy się umieścić w Naszym wnętrzu. Tworzymy sobie w Naszej wyobraźni miejsce... w którym umieszczamy zapis Naszych myśli i pragnień, niczym na twardym dysku komputera. Dzięki temu zawsze przy następnej medytacji możemy powrócić do tych myśli, odświeżyć je! Podczas medytacji możemy skoncentrować się na danej osobie, dzięki czemu łatwiej będzie Nam do Niej dotrzeć, zrozumieć ją... sprawić, że również ta osoba odkryje w Nas pokłady niesamowitej, pozytywnej energii. Zrozumie, że jesteśmy dla Niej ważni. Mandala uczy, że w każdym z Nas jest miejsce na piękno i harmonię! Podczas medytacji bardzo ważna jest szczerość i otwartość. Tylko w ten sposób okryjemy prawdę o sobie, dotrzemy do własnego wnętrza, zmieniając je. Osiągniemy wszystko co Nam się zamarzy pod warunkiem, że będziemy uczciwi wobec Naszego wewnętrznego ja! Ta prawda jaką odkryjemy o sobie często może być smutna ale tylko poznanie jej pozwoli Nam na zmiany.

Mandale pomagają w praktyce Mindfulness